5. ročník

HUDBA NA RADNICI je dvojdňový festival, ktorý sa koná každoročne koncom júna. Ide o open-air festival, ktorý otvára hudobné kultúrne leto v Trnave. Nádvorie trnavskej radnice tak po dva letné večery ožije krásnou hudbou, zaujímavou dramaturgiou a kvalitnými sólistami. Každý rok vám prinesieme opäť čosi nové, neopočúvané.

Rok 2020 nám všetkým priniesol zmenu. Piaty ročník festivalu sme preto boli nútení presunúť z júnového termínu na neskôr. Ani novembrový, dokonca ani februárový termín v roku 2021 neboli reálnymi. Hudba na radnici pokračuje preto ďalším ročníkom až v pôvodnom júnovom termíne - prekladokladáme víkend 19.-20.6.2021 / ak to pandemická situácia a opatrenia s tým spojené umožnia. 

5. ročník Hudby na radnici bude skutočne výnimočným v mnohých smeroch. Tým pozitívnym je však to, že napriek okolnostiam môžeme definitívne potvrdiť účasť popredného slovenského klaviristu Mikiho Skutu v prvý deň festivalu. Na druhý deň sa predstaví prvotriedny kontrabasista Roman Patkoló. Za dirigentský pult sa postaví vynikajúci Štefan Sedlický.

Máte sa na čo tešiť. A my sa tešíme na Vás.


 

Hlavným organizátorom festivalu sú:

Finančnými partnermi festivalu sú: