 
#CTRL 

HUDBA NA RADNICI je dvojdňový festival, ktorý sa koná každoročne koncom júna. Ide o open-air festival, ktorý otvára hudobné kultúrne leto v Trnave. Nádvorie trnavskej radnice tak po dva letné večery ožije krásnou hudbou, zaujímavou dramaturgiou a kvalitnými sólistami. Každý rok vám prinesieme opäť čosi nové, neopočúvané.

Rok 2020 nám všetkým priniesol zmenu. Piaty ročník festivalu sme preto boli nútení presunúť z júnového termínu na november. Ani tento termín však napokon nebol šťastným rozhodnutím. Hudba na radnici pokračuje 5. ročníkom vo februári 2021. Z pochopiteľných dôvodov sme museli zmeniť aj koncept festivalu - náš festivalový koncert presúvame do kostola sv. Jakuba v Trnave, ktorý je od radnice vzdialený len zopár metrov. Františkánsky kostol je pre nás každý rok v prípade nepriaznivého počasia tzv. "mokrou alternatívou". Tam sa vždy utekáme schovať keď nám počasie nepraje. Za túto možnosť  bratom františkánom veľmi pekne ďakujeme. 

5. ročník HNR bude skutočne výnimočným v mnohých smeroch. Tým pozitívnym je však to, že napriek okolnostiam môžeme definitívne potvrdiť účasť popredného slovenského klaviristu Mikiho Skutu. V jeho podaní si vypočujete klavírny koncert A dur /KV488) W.A.Mozarta. Okrem toho zaznie aj Barberovo Adagio, Zagarova Michalova Madona a Simple Symphony B.Brittena. Za dirigentský pult sa postaví vynikajúci Štefan Sedlický.

Máte sa na čo tešiť. A my sa tešíme na Vás.


 

Hlavným organizátorom festivalu sú:

Finančnými partnermi festivalu sú:

#CTRL 

READ
FB
TWITTER
#CTRL 

READ
FB
TWITTER
#CTRL 

READ
FB
TWITTER
#CTRL 

READ
FB
TWITTER